BUDŻET OBYWATELSKI 2025 W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Budżet Obywatelski 2025

Przed Państwem kolejna, trzynasta edycja Budżetu Obywatelskiego!

Budżet obywatelski to coroczna dyskusja i współdecydowanie mieszkańców i mieszkanek o tym, na co wydana zostanie część budżetu miasta. Mieszkańcy i mieszkanki mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące terenów miejskich – np. zagospodarowanie skweru, remont chodnika czy organizację pikniku sąsiedzkiego. Wygrana zależy od ustaleń podjętych na spotkaniach dyskusyjnych oraz od wyników głosowania.  

To procedura, którą rozpoczynamy zazwyczaj w pierwszych tygodniach roku i kończymy jesienią. Jest ona podzielona na 5 etapów: nabór wniosków, weryfikację, spotkania dyskusyjne, głosowanie i ewaluację. Bardziej szczegółowy opis poszczególnych etapów znajduje się na stronie www.gorzow.pl w zakładce pn. przewodnik wnioskodawcy, a w zakładkach poświęconych kolejnym edycjom ich harmonogram.

Znajdujemy się na etapie naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2025. To idealny moment by wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować się na zmiany w swojej najbliższej okolicy, osiedlu, a nawet w całym mieście. Pamiętaj, że przedstawienie projektu na spotkaniu dyskusyjnym przez wnioskodawcę lub jego reprezentanta oraz poddanie zadania pod dyskusję jest obowiązkowe. W przypadku nieobecności autora lub jego reprezentanta, wniosek zostanie potraktowany jako wycofany. W obecnej edycji zmianie uległy granice dwóch rejonów - Piasków oraz Staszica.